logo

CRM آفتاب

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری آفتاب یک نرم افزار CRM یکپارچه ای است که با استفاده از ابزارهای مختلفی در جهت بهبود نظم و یکپارچه سازی حوزه هایی همچون بازاریابی،فروش،پشتیبانی،پیاده سازی فرآیندهای سازمانی و … را پوشش داده و این یکپارچگی نرم افزار را به بعنوان یک مزیت به مشتریان خود ارائه می دهد و برای حفظ مشتریان فعلی، جذب مشتریان جدید، افزایش وفادار سازی مشتریان، برندسازی، ارائه خدمات پس از فروش مناسب و در نهایت افزایش فروش یاری می نماید. شما می توانید با استفاده از ابزار موجود در این نرم افزار، نیازهای مشتریان خود را در لحظه پاسخ دهید. برای کارکردن با این نرم افزار، نیاز به تخصص یا آموزش خاصی ندارید، زیرا محیط نرم افزار بسیار ساده و در عین حال پر کاربرد طراحی شده است. هدف سازندگان نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری آفتاب بالا بردن سطح سود به صورت بلند مدت و ارائه ی راه کارهای مشتری مدارانه است که باعث رضایت هرچه بیشتر مشتری و افزایش سطح درآمد شرکت شود.
info@aftabapps.com

تلفن:۰۹۱۵۰۸۰۱۷۷۴
۰۹۱۵۷۰۷۱۰۷۰
051-38487085

یاد آوری ها

یاد آوری ها

با استفاده از این ابزار، هر کارمند می تواند برای خود و سایر همکاران در مورد یک فعالیت، تاریخ، یا وظیفه، یادآوری ایجاد کند. تمامی یادآوریها را می توان برای یک تاریخ خاص و یا به صورت دوره ای (ماهانه یا سالانه) تعریف کرد.

همچنین علاوه بر نمایش یادآوری در داخل محیط نرم افزار، امکان ارسال یادآوری از طریق پیامک و ایمیل نیز در نظر گرفته شده است. یکی از خصوصیات بارز این ویژگی، امکان لینک کردن مشتری به یادآوری است تا تمامی اطلاعات مشتری مربوطه به درستی و سهولت در دسترس مسئول مربوطه قرار بگیرد.

موتور زمانبندی

سیستم یادآوری با استفاده از موتوز زمانبندی به شما اجازه می دهد هر نوع زمانبندی را برای یادآوری ها تنظیم نمایید . می توایند یادآوری را بر اساس فیلد فرم های پر شده بر روی سیستم انجام دهید مثلا زمانی که فرم خدمات پشتیبانی دارید می توانید چند روز مانده به تاریخ انقضای خدمات پشتیبانی سیستم با استفاده از یادآوری به شما اعلام کند و یا بر اساس فیلد های مشتری ها این یاد آوری ها را تنظیم کنید که در یه زمان خاصی نسبت به فیلد مشتری سیستم یادآروی را برای شما ارسال کند. زمانی که شما در محل کار خود حضور ندارید سیستم با ارسال پیامک به شما یادآوری کند.