logo

CRM آفتاب

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری آفتاب یک نرم افزار CRM یکپارچه ای است که با استفاده از ابزارهای مختلفی در جهت بهبود نظم و یکپارچه سازی حوزه هایی همچون بازاریابی،فروش،پشتیبانی،پیاده سازی فرآیندهای سازمانی و … را پوشش داده و این یکپارچگی نرم افزار را به بعنوان یک مزیت به مشتریان خود ارائه می دهد و برای حفظ مشتریان فعلی، جذب مشتریان جدید، افزایش وفادار سازی مشتریان، برندسازی، ارائه خدمات پس از فروش مناسب و در نهایت افزایش فروش یاری می نماید. شما می توانید با استفاده از ابزار موجود در این نرم افزار، نیازهای مشتریان خود را در لحظه پاسخ دهید. برای کارکردن با این نرم افزار، نیاز به تخصص یا آموزش خاصی ندارید، زیرا محیط نرم افزار بسیار ساده و در عین حال پر کاربرد طراحی شده است. هدف سازندگان نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری آفتاب بالا بردن سطح سود به صورت بلند مدت و ارائه ی راه کارهای مشتری مدارانه است که باعث رضایت هرچه بیشتر مشتری و افزایش سطح درآمد شرکت شود.
info@aftabapps.com

تلفن:۰۹۱۵۰۸۰۱۷۷۴
۰۹۱۵۷۰۷۱۰۷۰
051-38487085

نمایش کالر آیدی و اطلاعات مشتری

کالر آیدی

به محض زنگ خوردن تلفن، سامانه تلفن گویای آفتاب اطلاعات مربوط به تماس گیرنده و کالر آیدی را نمایش می دهد. در صورتی که شماره ورودی در سیستم ذخیره شده باشد، تماس به صورت اتوماتیک در پرونده مشتری ثبت می شود. و در کالر آیدی اطلاعات مشتری را نمایش می دهد در غیر این صورت، فرم ایجاد مشتری به منظور ثبت شماره جدید نمایان خواهد شد. حال اگر مشتری ثبت شده با شماره جدیدی تماس گرفته بود…؟ نرم افزار CRM آفتاب مسائل را پیچیده نمی کند. شما می توانید به راحتی و تنها با یک کلیک، پرونده وی را به روز کنید.

با دسترسی به اطلاعات مشتری در هنگام تماس به راحتی می توانید تمام اطلاعات مشتری را مشاهده نمایید .در صورت بسته شدن کالر آی دی شما اطلاعات تماس را از دست نمی دهید با مرجعه به بخش تماس ها می توانید اطلاعات کامل تماس گیرنده را مشاهده نمایید ،تمامی این اطلاعات به صورت برخط بوده و مسئول این تماس ها می تواند در هر لحظه وضعیت خطوط را مشاهده نماید.
با تنظیم کالر آی دی امکان باز شدن بخشهای دیگر نیز هنگام تماس وجود دارد میتوانید تنظیم کنید هنگام برقراری تماس فرمهای اطلاعاتی خاصی نیز در دسترس قرار گیرند .