logo

CRM آفتاب

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری آفتاب یک نرم افزار CRM یکپارچه ای است که با استفاده از ابزارهای مختلفی در جهت بهبود نظم و یکپارچه سازی حوزه هایی همچون بازاریابی،فروش،پشتیبانی،پیاده سازی فرآیندهای سازمانی و … را پوشش داده و این یکپارچگی نرم افزار را به بعنوان یک مزیت به مشتریان خود ارائه می دهد و برای حفظ مشتریان فعلی، جذب مشتریان جدید، افزایش وفادار سازی مشتریان، برندسازی، ارائه خدمات پس از فروش مناسب و در نهایت افزایش فروش یاری می نماید. شما می توانید با استفاده از ابزار موجود در این نرم افزار، نیازهای مشتریان خود را در لحظه پاسخ دهید. برای کارکردن با این نرم افزار، نیاز به تخصص یا آموزش خاصی ندارید، زیرا محیط نرم افزار بسیار ساده و در عین حال پر کاربرد طراحی شده است. هدف سازندگان نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری آفتاب بالا بردن سطح سود به صورت بلند مدت و ارائه ی راه کارهای مشتری مدارانه است که باعث رضایت هرچه بیشتر مشتری و افزایش سطح درآمد شرکت شود.
info@aftabapps.com

تلفن:۰۹۱۵۰۸۰۱۷۷۴
۰۹۱۵۷۰۷۱۰۷۰
051-38487085

مدیریت فکس ها

چنانچه همزمان با نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری، سامانه تلفن گویای آفتاب نیز استفاده شود، امکانات ویژه و کاربردی دیگری در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت که یکی از آنها امکان ارسال و دریافت فکس از طریق CRM است.

قابلیت های مدیریت فکس در CRM

از قابلیتهای بخش مدیریت فکس های نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری انتخاب فایل های jpg ، tif یا فایل html می باشد و همچنین می توان متنی را به صورت دستی تایپ کرد و سیستم به صورت اتوماتیک موارد انتخاب را تبدیل به فایل tif می کند. و نیازی نیست برای ارسال حتما فایلی از نوع خاصی داشته باشید می توان متنی را کپی کرده و به سادگی متن مورد نظر را ارسال کنید.

با انتخاب صندوق های مختلف و دسترسی کاربران به صندوق های می توانید مدیریت فکسهای دریافتی هر بخش را دسته بندی کنید و کاربر یا کاربرانی را مسئول پیگیری فکس ها نمایید . در صورتی که می خواهید پیگیری فکس ها به صورت اتوماتیک انجام شود می توانید با استفاده از موتور قدرتمند گردش کار ، تمام کارها را به صورت دقیق و منظم انجام دهید.

همچنین امکان ایجاد انواع گزارشات برای کاربران و مدیران سیستم توسط نرم افزار وجود دارد.