logo

CRM آفتاب

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری آفتاب یک نرم افزار CRM یکپارچه ای است که با استفاده از ابزارهای مختلفی در جهت بهبود نظم و یکپارچه سازی حوزه هایی همچون بازاریابی،فروش،پشتیبانی،پیاده سازی فرآیندهای سازمانی و … را پوشش داده و این یکپارچگی نرم افزار را به بعنوان یک مزیت به مشتریان خود ارائه می دهد و برای حفظ مشتریان فعلی، جذب مشتریان جدید، افزایش وفادار سازی مشتریان، برندسازی، ارائه خدمات پس از فروش مناسب و در نهایت افزایش فروش یاری می نماید. شما می توانید با استفاده از ابزار موجود در این نرم افزار، نیازهای مشتریان خود را در لحظه پاسخ دهید. برای کارکردن با این نرم افزار، نیاز به تخصص یا آموزش خاصی ندارید، زیرا محیط نرم افزار بسیار ساده و در عین حال پر کاربرد طراحی شده است. هدف سازندگان نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری آفتاب بالا بردن سطح سود به صورت بلند مدت و ارائه ی راه کارهای مشتری مدارانه است که باعث رضایت هرچه بیشتر مشتری و افزایش سطح درآمد شرکت شود.
info@aftabapps.com

تلفن:۰۹۱۵۰۸۰۱۷۷۴
۰۹۱۵۷۰۷۱۰۷۰
051-38487085

رویداد ها

مدیریت رویدادهای کاری

مدیران و کاربران می توانند کلیه ی فعالیت هایی که برای روز و ساعت خاصی تنظیم شده باشد را ثبت نموده . و آنها را در تقویم کاری خود مشاهده نماید تا تداخلی در زمانبدی آنها پیش نیاید . مثلا قرار ملاقات ها .
مدیران و سرپرستان می توانند فعالیت های کاربران را به صورت رویداد ثبت کنند تا در تاریخ ثبت شده ، کاربر کارهای لازم جهت اجرای امور را انجام دهد و یا یادآوری و پیغام جهت انجام و پیگیری فعالیت برای به صورت اتوماتیک ارسال شود .
امکان کاربردی دیگری که وجود دارد ، امکان به اشتراک گذاشتن فعالیت ها می باشد . رویداد های ثبت شده ، قابل اشتراک گذاری برای دیگر کاربران نرم افزار نیز می باشد . بنابراین کاربر هنگام ثبت ، کاربرانی که ارتباط با رویداد مورد نظر را دارند را انتخاب کرده ، که در تقویم کاری افراد انتخاب شده ، نمایش داده خواهد شد .
چنانچه فعالیت، مربوط به یک مشتری از مجموعه باشد ، کاربران می توانند مشتری مربوطه را به رویداد مورد نظر ارتباط دهند تا در صورت نیاز صفحه ی اطلاعات مشتری در دسترس قرار گیرد.

با نمایش همه رویدادها در بخش مدیریت زمانبدی به راحتی می توانید تمام فعالیت های خود را کنترل کرده و برنامه منظمی را داشته باشید.