logo

CRM آفتاب

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری آفتاب یک نرم افزار CRM یکپارچه ای است که با استفاده از ابزارهای مختلفی در جهت بهبود نظم و یکپارچه سازی حوزه هایی همچون بازاریابی،فروش،پشتیبانی،پیاده سازی فرآیندهای سازمانی و … را پوشش داده و این یکپارچگی نرم افزار را به بعنوان یک مزیت به مشتریان خود ارائه می دهد و برای حفظ مشتریان فعلی، جذب مشتریان جدید، افزایش وفادار سازی مشتریان، برندسازی، ارائه خدمات پس از فروش مناسب و در نهایت افزایش فروش یاری می نماید. شما می توانید با استفاده از ابزار موجود در این نرم افزار، نیازهای مشتریان خود را در لحظه پاسخ دهید. برای کارکردن با این نرم افزار، نیاز به تخصص یا آموزش خاصی ندارید، زیرا محیط نرم افزار بسیار ساده و در عین حال پر کاربرد طراحی شده است. هدف سازندگان نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری آفتاب بالا بردن سطح سود به صورت بلند مدت و ارائه ی راه کارهای مشتری مدارانه است که باعث رضایت هرچه بیشتر مشتری و افزایش سطح درآمد شرکت شود.
info@aftabapps.com

تلفن:۰۹۱۵۰۸۰۱۷۷۴
۰۹۱۵۷۰۷۱۰۷۰
051-38487085

 

رشد کسب و کارهای کوچک با CRM آفتاب

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری آفتاب به واسطه امکانات بالا و راحتی کار با آن به عنوان یکی از کاملترین نرم افزار بومی مدیریت ارتباط با مشتری می باشد. نرم افزار آفتاب به راحتی با کسب و کار شما همسو شده و استفاده از آن را به سادگی و سریع ترین حالت ممکن می سازد

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری آفتاب می تواند باعث بهره وری و رشد کسب و کار شما از طریق افزایش مشتری ، افزایش فروش و افزایش رضایت مشتری شود .

 

با نرم افزار ارتباط با مشتری آفتاب دیگر مشتری شاکی ندارید.

 

آفتاب چه تغییری در کسب و کارهای کوچک انجام میدهد؟

رشد سریعتر، فروش آسانتر، خدمات بهتر، برنامه ریزی دقیق در بازاریابی، شناسایی عاملهای موفق در تبلیغات ، افزایش روحیه و رضایت کاری کارکنان، افزایش رضایت مشتریان.

سرعت شناسایی مشتریان: با سرعت و دقت بیشتر مشتریان جدید را شناسایی کنید

سرعت تبدیل مشتری : تعداد بیشتری از مشتریان شناسایی شده را در زمانی کمتر تبدیل به مشتری خود کنید

رضایت مندی مشتری : رضایت مشتری را خیلی زود بالا برده و او را تبدیل به یک مشتری وفادار کنید

بهره وری از فروش :سود حاصل از فروش را بالاتر ببرید و درزمان کمتر و گذاشتن انرژی کمتر سود بیشتری بدست آورید

زمان بندی : معمولا در کسب وکارهای بزرگ کارها به صورت پروژه ای انجام می گیرد و به تبع آن وظایفی تعیین و به اشخصاص مختلف ارجا داده می شود.اما اکثرا زمانبندی مطابق برنامه پیش نمی رود.

شناسایی مشتری : تعداد کارمندان بخش فروش یا خدمات زیاد است و مشتری اغلب در تماس مجدد ناچار است ۲ یا ۳ بار خواسته خود را تکرار کند و به دنبال کسی باشد که قبلا با او تماس داشته و این رضایت مشتری را بسیار پایین می آورد.

گستردگی مشتریان : مدیریت تعداد زیادی مشتری کار دشواری است و راضی نگه داشتن همه آنها تقریبا غیر ممکن.

مشتریان خفته : تعداد مشتریان خفته در کسب و کارهای بزرگ بسیار زیاد است در حالی که اینان افرادی هستند که برای خرید اول به شما اطمینان کرده اند و به راحتی و بارها این اطیمنان می تواند تکرار شود.

افزایش رضایت مشتری :

  • چرخه فروش زمانی کامل خواهد شد که مشتری از آشنایی با شما کاملا راضی باشد, این رضایت شامل کالایی که خریداری کرده، برخوردی که با او در زمان فروش شده و خدماتی است که پس از خرید کالا دریافت کرده است. به دست آوردن رضایت مشتری می تواند وفادار سازی او را به همراه داشته باشد
  • مشتری وفادار حامی شما و برند شما خواهد شد و به جز اینکه خودش همواره از کالا و خدمات شما استفاده می کند دیگران را نیز ترقیب به استفاده از آنها خواهد کرد.
  • یکی از مهمترین قسمتهای نرم افزار آفتاب دستیابی به وفادار سازی مشتری است و با ایجاد باشگاه وفادار سازی مشتری می تواند مشتریان را تشویق به خرید و استفاده دائمی از محصولات شما کند.این باشگاه به صورت کاملا منحصر به فرد برای شما و با توجه به نوع مشتریانتان قابل پیاده سازی است.